اعتقاد هندوستان یادگیری دختران خشونت

اعتقاد: هندوستان یادگیری دختران خشونت حوادث قربانی دختران اخبار ورزشی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیش‌بینی زنگنه محقق می‌شود؟

حدود یک ماه از پیش‌بینی زنگنه از امضای ۱۰ قرارداد تازه نفتی در قالب IPC تا آخر سال ۹۶ گذشته و با اینکه وزارت نفت فقط پنج ماه وقت دارد، هنوز مسئولان زیربط پاسخ ق

پیش‌بینی زنگنه محقق می‌شود؟

پیش بینی زنگنه محقق می شود؟

عبارات مهم : سیاست

حدود یک ماه از آینده نگری زنگنه از امضای ۱۰ قرارداد تازه نفتی در قالب IPC تا آخر سال ۹۶ گذشته و با اینکه وزارت نفت فقط پنج ماه وقت دارد، هنوز مسئولان زیربط پاسخ قطعی به این پرسش که قرارداد کدام میدان بعد از قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا خواهد شد نداده اند، از سوی دیگر جریانات سیاسی از جمله احتمال عوض کردن سیاست ریاست جمهوری آمریکا نگرانی هایی را در روند ادامه مذاکرات ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، اوایل شهریورماه زنگنه درمورد امضای ۱۰ قرارداد نفتی تا آخر سال توضیح داد این یک مجموعه است و نمی توان تعداد دقیقی بیان کرد ولی براساس مذاکرات جدی انجام شده است با طرفین قراردادها، آینده نگری می شود که حدود ۱۰ قرارداد امضا شود.

پیش‌بینی زنگنه محقق می‌شود؟

وی اعلام کرده بود که امضای قراردادهای تازه نفتی اولویت بندی شده است اند و همه مذاکرات به خوبی پیش می روند و هیچ مذاکره ای مانع مذاکرات دیگری نیست.

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که بااهمیت ترین قرارداد بعد از امضای قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری شرکت فرانسوی توتال چه خواهد بود؟ گفت: طرح توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی، میدان یکسان آذر، میدان های سهراب، آب تیمور، منصوری و آزادگان در اولویت قرار دارند.

حدود یک ماه از پیش‌بینی زنگنه از امضای ۱۰ قرارداد تازه نفتی در قالب IPC تا آخر سال ۹۶ گذشته و با اینکه وزارت نفت فقط پنج ماه وقت دارد، هنوز مسئولان زیربط پاسخ ق

پس از بیانات وزیر جمله “امضای ۱۰ قرارداد تازه نفتی تا آخر سال” بارها از زبان مسئولان متفاوت نفتی شنیده و بر این عنوان تاکید شد که مذاکرات با ۱۰ شرکت بزرگ نفتی دنیا همزمان درحال انجام هست. در این مدت نیز بعضی شرکت های خارجی نتیجه های مطالعات خود روی میادین متفاوت را ارائه کردند.

بر این اساس تا کنون نتیجه های مطالعات شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) روی میدان های بلال، چنگوله و دالپری، در نشست یکسان میان نمایندگان این شرکت و شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران تشریح شده است هست. شرکت ملی نفت علاوه بر امضای تفاهمنامه با شرکت ملی نفت تایلند، پیش از این جهت مطالعه میدان بلال با شرکت گاز کره جنوبی، جهت میدان دالپری با شرکت او ام وی اتریش و جهت میدان چنگوله با شرکت های گازپروم نفت روسیه و دی ان او نروژ هم تفاهم نامه همکاری امضا کرده است.

همچنین شرکت گازپروم نفت نتیجه های مطالعات خود را جهت میدان های چنگوله و چشمه خوش ارائه کرده هست. گازپروم نفت جهت مطالعه میدان چنگوله با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و میدان چشمه خوش با شرکت نفت مناطق مرکزی تفاهم نامه امضا کرده بود.طرح های توسعه مخزن بنگستان میدان منصوری را که از سوی شرکت های لوک اویل روسیه و شرکت دولتی نفت اندونزی (پرتامینا) ارائه شده است است نیز ارائه شده است و در یکصد و چهل و یکمین جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن مورد بررسی قرار گرفته هست. از سوی دیگر فرآیند برگزاری مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان نیز به قوت خود باقی است و هفت شرکت به صورت جدی در این فرآیند حضور دارند.

پیش‌بینی زنگنه محقق می‌شود؟

مذاکرات با غول های بزرگ نفتی در حالی ادامه دارد که احتمال عوض کردن سیاست ریاست جمهوری آمریکا نگرانی هایی را روند این مذاکرات ایجاد کرده هست. نگرانی هایی که مسئولان متفاوت نفتی در آخرین بیانات خود آن را بیجا دانسته و بر این عنوان که تصمیم آمریکا خللی در روند مذاکرات ایجاد نکرده تاکید کردند.

به گفته علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران مذاکرات نفتی با شرکت های خارجی به قوت خود باقی است و میل به جهت مذاکرات کم کردن نیافته و همزمان به طور موازی با ۱۰ شرکت در حال مذاکره هستیم. امیدواریم مذاکره میدان های آب تیمور، منصوری و یادآوران به نتیجه برسد. عوض کردن سیاست آمریکا فعلا شرایط را عوض کردن نداده هست. کشورهای چین و شوروی تصویر العملی نداشته اند. اروپا هم محکم است و شرکت های معتبر خودشان را فرستاده و پیامشان این است که همراهی خواهند کرد.

حدود یک ماه از پیش‌بینی زنگنه از امضای ۱۰ قرارداد تازه نفتی در قالب IPC تا آخر سال ۹۶ گذشته و با اینکه وزارت نفت فقط پنج ماه وقت دارد، هنوز مسئولان زیربط پاسخ ق

همچنین غلام رضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه سیاست های اخیر آمریکا خللی در روند مذاکرات بین کشور عزیزمان ایران و شرکت های نفتی بین المللی ایجاد نکرده، ابراز امیدواری کرد که تا آخر سال ۱۰ قرارداد نهایی شود.روند مذاکرات به قوت قبلی ادامه دارد و امیدواریم تا آخر سال ۱۰ قرارداد به مرحله نهایی برسد.

به گفته وی از آنجایی که ممکن است امضای بعضی قراردادها بعد یا پیش شود، فعلا نام قطعی میدانی که قرار است توسعه یابد، ذکر نمی شود. سیاست های اخیر ریاست جمهوری آمریکا تاکنون خللی در روند مذاکرات با شرکت های خارجی ایجاد نکرده هست؛ البته این عنوان درازمدت است ولی هنوز تاثیری در روند مذاکرات نداشته است.

پیش‌بینی زنگنه محقق می‌شود؟

واژه های کلیدی: سیاست | آمریکا | قرارداد | مذاکرات | میدان نفتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz